KONST / Litografier / Grafiskt blad 15618192
nr 1561 8192
Tyra Lundgren
(1897-1979), Sverige
Grafiskt blad, Monogramsignerad, 3 fåglar, yttermått inklusive ram: 83x64 cm
Tyra Lundgren, svensk målare, skulptör, keramiker och glaskonstnär, född 1897, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 4 september 2023
kl 18:45:46
100 kr
150 kr
500 kr
600 kr
1.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Tyra Lundgren
Läs mer om Tyra Lundgren